آثار و خاطرات شهدا برای معرفی به جوانان مکتوب شود

توزیع خاطرات شهید چمران در کشورهای انگلیسی‌زبان
اکتبر 1, 2019
بازخوانی خاطرات شهدا سبب ترویج ایثار می‌شود
اکتبر 1, 2019

آثار و خاطرات شهدا برای معرفی به جوانان مکتوب شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، حجت الاسلام رضا باقری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با اشاره به اینکه جامعه امروز بیش از گذشته نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار داشت: زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما زنده است دشمنان قادر به انجام هیچ کاری نیستند.

وی با اشاره به امنیت حاکم در نظام اسلامی، گفت: این همه امنیت به برکت خون شهدا و پیروی مردم هشیار و انقلابی از ولایت به دست آمده است که باید قدردان این نعمت باشیم.

مسئول حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: راه شهدا راه غیرت و سربلندی است و سرافرازی ایران اسلامی به برکت ایثار و فداکاری شهداست و شهدا با الهام از نهضت جاوید کربلا توانسته‌اند عاشقانه از اسلام و قرآن دفاع کنند.

وی با بیان اینکه ثمره این ایثارها و جانفشانی‌ها بیداری اسلامی امت اسلام در جهان است، تصریح کرد:  امام(ره) همیشه در صحبت‌های خود یادآوری می‌کردند که همیشه و در همه عرصه‌ها حواس‌مان به شهید، شهادت و ایثار و ایثارگری باشد و به خانواده‌های آنها خدمت کنیم.

حجت‌الاسلام باقری با تأکید بر اینکه باید فرهنگ شهید و شهادت و ایثارگری را در جامعه ترویج دهیم، بیان کرد: آثار و خاطرات شهدا را باید مکتوب و جوانان را به سیره شهدا آگاه کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 40 فرمانده شهید در شهرضا داریم، افزود: در کشور 230 هزار شهید داریم که 10 درصد شهدا مربوط به استان اصفهان هستند.

مسئول حقوقی بنیاد شهید استان اصفهان گفت: در استان اصفهان سه خانواده 6 شهیدی، سه خانواده 5 شهیدی، 7 خانواده 4 شهیدی، 59 خانواده 3 شهیدی، 542 خانواده 2 شهیدی وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *