بازخوانی خاطرات شهدا سبب ترویج ایثار می‌شود

آثار و خاطرات شهدا برای معرفی به جوانان مکتوب شود
اکتبر 1, 2019
یک نویسنده: ادبیات دفاع مقدس نباید «تک بعدی» باشد
اکتبر 1, 2019

بازخوانی خاطرات شهدا سبب ترویج ایثار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، تهمینه عرفانیان بعدازظهر امروز در دومین همایش آلاله ایثار در دانشگاه پیام نور بجنورد اظهار داشت: بازگویی و بازخوانی خاطرات شهدا و جان‌فشانی‌های رزمندگان نقش بزرگی در توسعه و اشاعه ترویج ایثار دارد.

وی با اشاره به هجمه‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف افزود: بدخواهان بیکار ننشسته‌اند و در تلاش هستند تا فرهنگ‌ها و تمدن‌ها را از بین ببرند.

عرفانیان بابیان اینکه دشمن در تلاش است تا جهان اسلام را به جان هم اندازد اظهار داشت: یکی از ابزار دشمن برای رسیدن به اهداف، استفاده از فضای مجازی برای جدا کردن ما از معنویت است.

وی گفت: یکی دیگر از شیوه‌ها، ایجاد بی‌تفاوتی نسبت به رویداد و اتفاق‌ها در جامعه است و در این زمینه درصدد هستند تا قدرت مقاومت و بازدارندگی ما را تضعیف کنند و حیا زدایی را در جامعه اشاعه دهند.

این همسر شهید بابیان اینکه در هر زمینه‌ای باید با بصیرت و هوشیاری عمل کنیم تأکید کرد: استفاده از فضای مجازی نیز باید مدیریت شود و تهدیدها باید به فرصت‌ها تبدیل شود.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی نیز گفت: شهادت برنده‌ترین سلاحی است که هیچ دشمنی توانایی مقابله در برابر آن را ندارد.

محمدحسین علی نیا اظهار داشت: شهید الگو و سرمشق دیگران است و سبب حیات جامعه است.

جلیل مسعودی فر، سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان شمالی نیز در این آئین بر ضرورت پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: هفته دفاع مقدس بهانه‌ای برای پاسداشت از یاد و خاطره شهدا است اما این برنامه‌ها نباید مختص این هفته باشد.

شهید سردار ولی‌الله چراغچی قائم‌مقام فرمانده لشکر 5 نصر، در عملیات بدر براثر اصابت گلوله به ناحیه سر مجروح شد و در فروردین‌ماه سال 64 به شهادت رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *