نشر و معرفی کتب منظوم نهج‌البلاغه در دستور کار قرار گیرد

یک نویسنده: ادبیات دفاع مقدس نباید «تک بعدی» باشد
اکتبر 1, 2019

نشر و معرفی کتب منظوم نهج‌البلاغه در دستور کار قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سومین دوره جشنواره بین المللی شعر نهج‌البلاغه با معرفی برترین آثار به‌کار خود پایان داد. در این بین شاعرانی از کشورهای آمریکا، کنگو و هندوستان در کنار تعدادی از شاعران ایرانی موفق به کسب عناوین برتر این جشنواره شدند.

آئین اختتامیه سومین دوره جشنواره بین‌المللی شعر نهج‌البلاغه با شعرخوانی اعضای برگزیده و اجرای گروه سرود کودکان جامعه المصطفی آغاز و با قرائت پیام آیت‌الله مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت‌الله دین‌پرور رئیس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه خاتمه یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دین‌پرور فرزند آیت‌الله دین‌پرور و حامل پیام ایشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره اظهار داشت: اگر شاعران ارزشمند جامعه بتوانند کلام نورانی اهل بیت(ع) و به ویژه نهج‌البلاغه را که از حضرت علی(ع) نقل شده به زبان شعر درآورند و آن را به شیوه امروزی به عموم مردم منتقل کنند، تاثیر شگرفی بر جامعه به ویژه بر دل جان افراد مطالعه‌گر و ادیب کشور می‌گذارد.

وی افزود: با بیان احکام و مفاهیم نهج‌البلاغه به زبان شعر می‌توانیم شاهد آن باشیم که افراد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان مشتاق بتوانند این مفاهیم را ساده‌تر و گیراتر به ذهن بسپارند و در طول زندگی خود از آن بهره‌مند شوند.

نماینده رئیس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه خواهان عمومی‌تر شدن فراخوان این جشنواره برای دوره‌های بعد شد و ادامه داد: از مسئولان برگزاری جشنواره می‌خواهیم ضمن گسترش تبلیغات و فراخوان‌ها، زمینه تقدیر از کسانی که به منظوم کردن نهج‌البلاغه می‌پردازند را آماده سازند.

وی افزود: برای مثال اخیراً کتابی به دست بنیاد رسیده که به دستور آیت‌الله‌العظمی بروجردی به یکی از شاگردان خود در رابطه با منظوم کردن نهج‌البلاغه سروده شده که مقدمات چاپ آن در حال تدارک است.

دین‌پرور گفت: اما از ده‌ها سال پیش تاکنون بسیاری از افراد هستند که با شیوایی بیان متفاوتی که هر شاعر از خود بروز می‌دهد اقدام به منظوم کردن این کتاب نفیس کرده‌اند اما همچنان بین اهالی هنر و جامعه گمنام مانده‌اند. تقدیر از این شاعران و چاپ کتاب‌های ارزشمند آنان کوچکترین کاری است که می‌توان برای ارادت و احترام به آنان انجام داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *